One-on-One Tutoring | Learn More

Collection: Lower School Live Online

LIVE ONLINE COURSES. Our experienced, certified teachers specifically designed these courses with the young learner in mind. The courses are engaging and age appropriate and will promote a love of learning.
34 products
  • One-on-One Elementary Tutoring
    Regular price
    Sale price
    $360.00
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Early Elementary Enrichment for Pre-K3 or Pre-K4
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Early Elementary Reinforcement for Pre-K3 or Pre-K4
    Regular price
    Sale price
    $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Early Enrichment Prepping For Kindergarten
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reinforcement Skills for Kindergarten
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flourishing in First Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reinforcement Skills for First Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Soaring into Second Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reinforcement Skills For Second Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Thriving in Third Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reinforcement Skills for Third Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flourishing in Fourth Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reinforcement Skills for Fourth Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flying into Fifth Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reinforcement Skills for Fifth Grade
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Elementary Speech & Debate - Grades: 4 & 5
    Regular price
    Sale price
    $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Reading & Writing Workshop - Grades: 3 - 5
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Math Squared - Grades: 3 - 5
    Regular price
    Sale price
    $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Elementary ESOL - Grades: 3 - 5
    Regular price
    Sale price
    from $1,050.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bus Services Door to Door (Only 4 years old and older)
    Regular price
    Sale price
    from $75.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • After Camp Care (After 3:30 P.M.)
    Regular price
    Sale price
    from $75.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Free Central Bus Services (Only 4 years old and older)
    Regular price
    Sale price
    $0.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Morning Camp Care (Before 8:30 A.M.)
    Regular price
    Sale price
    $0.00
    Regular price
    $0.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bus Services Door to Door (Only 4 years old and older)
    Regular price
    Sale price
    from $75.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • After Camp Care (After 3:30 P.M.)
    Regular price
    Sale price
    from $75.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Early Elementary Enrichment for Pre-K3 or Pre-K4 (ALL DAY- IN PERSON ONLY)
    Regular price
    Sale price
    from $1,980.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Early Enrichment Prepping For Kindergarten (ALL DAY - IN PERSON)
    Regular price
    Sale price
    from $1,980.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flourishing in First Grade (ALL DAY - IN PERSON)
    Regular price
    Sale price
    from $1,980.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Soaring into Second Grade (ALL DAY - IN PERSON)
    Regular price
    Sale price
    from $1,980.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Thriving in Third Grade (ALL DAY - IN PERSON)
    Regular price
    Sale price
    from $1,980.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flourishing in Fourth Grade (ALL DAY - IN PERSON)
    Regular price
    Sale price
    from $1,980.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flying into Fifth Grade (ALL DAY - IN PERSON)
    Regular price
    Sale price
    from $1,980.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out